Biblioteka szkolna

Biblioteka szkolna

Drodzy uczniowie. Biblioteka Szkolna Zdalna wita Was ponownie! Kochani, wakacje już za pasem i powoli zbliżamy się do końca naszych spotkań online. Czekamy już jednak z niecierpliwością na spotkania z Wami w szkole i w Bibliotece Szkolnej w nowym roku szkolnym. A oto kolejna garść zabaw czytelniczych dla Was.

PROPOZYCJE ZABAW DLA KL. I-III

Przygotowałam dla Was kilka pomysłów na różne proste gry. Bawcie się dobrze i pamiętajcie – Wasza wyobraźnia nie ma ograniczeń, sami możecie stworzyć nie 101 pomysłów na gry i zabawy a 1001 !

Klasy IV – VIII

BIBLIOTEKA SZKOLNA

W TYM TYGODNIU PROPONUJE

DLA KL. IV – VIII

DLA KL. I – III

Biblioteka szkolna poleca materiały edukacyjne – platformy, strony i serwisy internetowe:

www.szaloneliczby.pl

www.matzoo.pl

www.lektury.gov.pl

www.esero.kopernika.org.pl

www.bc.ore.edu.pl

Biblioteka Cyfrowa Ośrodka Rozwoju Edukacji

https://polona.pl

https://www.vascak.cz/physicsanimations.php?l=pl

www.gov.pl/zdalnelekcje

www.e-podreczniki.pl

www.cke.gov.pl

www.scholaris.pl

https://przystanekhistoria.pl

https://ipn.gov.pl/pl/edukacja-1

http://wlaczpolske.pl

https://ninateka.pl/edu

http://www.muzykotekaszkolna.pl

https://rozrywka.tvp.pl/47090255/telewizja-polska-blizej-dzieci-i-mlodziezy%20-

https://www.polskieradio.pl/18,Polskie-Radio-Dzieciom

https://www.academica.edu.pl

http://www.e-historia.com.pl

https://www.europeana.eu/portal/pl

https://pl.khanacademy.org

https://pistacja.tv

https://cyfrowydialog.pl/webinary/
https://www.edukator.pl

https://www.matika.in/pl/?fbclid=IwAR3uoFxopPjOQxRyFYAQk4XxgImmF0e_NayBrGqk9HuZnrQUtfg6jDVsLdI

https://www.minstructor.pl

https://www.eduelo.pl/?fbclid=IwAR2lDj8ZETiaUAzDHIVPCZ4ysHs8GU9SS6v7Ml86G4x8Vp3ZtDNeaXQLxc4

Aplikacja – Wolne Lektury (link is external) i LibriVox ( link is external)

Drodzy uczniowie Biblioteka Szkolna przygotowała dla Was propozycje programów, które możecie wykorzystać podczas wolnego czasu (dla młodszych i starszych UCZNIÓW). Udostępniam także  materiały i wytyczne do samokształcenia uczniów.

Dzieci uczą się same w domu! Dzieci uczą rodziców w domu!

W każdą środę i każdy piątek na stronie internetowej www.crl.org.pl będą ukazywać się materiały do pobrania całkowicie za darmo. Zamieszczane lekcje będą obejmować tematykę zdrowego bezpieczeństwa, zdrowego trybu życia, promocji sportu, ekologii czy historii. Materiały można pobrać pod adresem:

https://crl.org.pl/2020/03/12/dzieci-ucza-rodzicow-w-domu/

Program dla dzieci służący do kolorowania obrazków w formie szkiców, a także tworzenia rysunków własnych. Umożliwia np. wybór palety kolorów, wielkości pędzla, ołówka, szybkie czyszczenie narysowanego obrazka. Gotowy obrazek można zapisać w formacie GIF oraz wydrukować. Program na czas korzystania z niego zmienia rozdzielczość ekranu na 800 x 600pikseli. Dostępny dla systemu Windows, Android, istnieje także wersja na przeglądarkę.

Emaze

Emaze to nowa generacja prezentacji online, która pozwoli zaskoczyć swoim wyglądem i technologią. Trzeba tylko wybrać szablon, aby rozpocząć tworzenie niesamowitej prezentacji.

Narzędzie online do tworzenia dynamicznych prezentacji, przypomina w swoim działaniu znane aplikacje – PowerPoint i Prezi. Zamiast przesuwać slajdy prezentacji od lewej do prawej, aplikacja używa różnych technik, takich jak ruchy zoomu lub 3D, aby zaprezentować pokaz slajdów. Narzędzie jest proste w obsłudze, bezpłatne w wersji podstawowej, anglojęzyczne. Wymaga założenia konta.

Wirtualna Biblioteka Literatury Polskiej

Wirtualna  Biblioteka  Literatury  Polskiej  została  zrealizowana  przez  Uniwersytet Gdański  w  ramach  projektu  UNESCO  „Biblioteka  Wirtualna  Klasycznych Tekstów Literatury Świata”.  Zawiera  znaczące  utwory  literatury polskiej  wolne  od  praw  autorskich i jest dostępna  bez ograniczeń dla celów naukowych, dydaktycznych i edukacyjnych. Poszczególne teksty utworów literackich prezentowane są w całości. Użytkownik znajdzie tu alfabetyczny indeks  autorów,  tytuły  w  porządku  chronologicznym, noty  biograficzne,  ilustracje  z zakresu literatury i kultury.

ToonyTool

ToonyTool.com to darmowy internetowy kreator kreskówek i narzędzie do tworzenia krótkich scenek komiksowych, memów. Aplikacja jest bardzo prosta w obsłudze i nie wymaga rejestracji. Podczas tworzenia historyjek użytkownik może skorzystać z: teł, postaci, chmurek z tekstem, rekwizytów udostępnionych w programie lub z obrazów własnych, zapisanych na dysku komputera. Gotową pracę można wydrukować, pobrać w formacie JPG, udostępnić w serwisach społecznościowych (Facebook, Twitter, Google+), wysłać e-mailem.

BIBLIOTEKA SZKOLNA

W tym tygodniu proponuję Wam lektury do wysłuchania na Youtubie. Niech te propozycje pomogą Wam w zadaniach z j. polskiego bądź będą utrwaleniem treści opracowywanych na zajęciach w szkole. Prezentuję linki do wybranych lektur, niech każdy skorzysta i oceni: który sposób jest lepszy – czytanie czy słuchanie?

LEKTURY DLA KLAS I – III

Link do lektury „Kapelusz za 100 tysięcy”

Link do lektury „Afryka Kazika”

Link do lektury „Dzieci z Bullerbyn”

LEKTURY DLA KLAS IV – VIII

Link do lektury „Mikołajek”

Link do lektury „Ten obcy”

Link do lektury „Pan Tadeusz”

DLA KLASY V – propozycja lektury „Tajemniczy ogród”

Udostępniam w postaci elektronicznej ebook tym, którzy nie mają dostępu do książki w tradycyjnej formie.

DLA KLASY VI – propozycja lektury „Hobbit”

Nie zapominam o czytelnikach  i zamieszczam trochę pomysłów na spędzenie czasu w domu, propozycji jak się bawić i uczyć.

Dla wszystkich, którzy lubią czytać polecam:

W pustyni i w puszczy

Przygody Tomka Sawyera

Basn.plhttp://basn.pl/wierszyki/ -to strona, na której można znaleźć zabawne i pouczające wierszyki dla dzieci.

Bajkowisko  – http://www.youtube.com/channel/UCfNFD9kA84WtfckM0O7ftUg – to z kolei kanał na youtube, który proponuje i zachęca do rodzinnego słuchania bajek i najpiękniejszych baśni.

Drodzy Uczniowie, pamiętajcie, że „Czytanie to najlepszy sposób uczenia się. Czytanie to najlepsza nauka”(Aleksander Puszkin)

Zostań w domu – czytaj!!!